Duży rozmiar materaca do spania

Większość wysokich ludzi napotyka na problem związany z bólem pleców / kręgosłupa.  W wielu przypadkach za taki stan odpowiedzialny jest nasz stary, niewygodny materac, na którym śpimy. Dlaczego bagatelizujemy tak ważną kwestię? Ciężko powiedzieć, od tego czy dobrze wyśpimy się zależy praktycznie cały dzień. Gdy jesteśmy niewyspani spada nasza wydajność w pracy, samopoczucie oraz nierzadko humor. W mojej opinii zaopatrzenie się w dobrej jakości materac powinno być kwestią priorytetową w naszym życiu.

Jaki materac wybrać?

Jest wiele typów materaców. Piankowe, sprężynowe czy też dmuchane to tylko kilka z bardziej popularnych. Wysocy ludzi powinni wybierać najwyższej jakości produkty ponieważ ich kręgosłupy są bardziej narażone na wszelkiego typu urazy oraz zwyrodnienia. W moim przypadku najlepszy okazał się materac piankowy. W przeszłości przerobiłam praktycznie każdy typ materaca. Pomimo tego, że każdy z nich miał jakieś indywidualne, pozytywne strony to własnie ten piankowy okazał się zbawienny dla moich pleców.

Jeśli masz ponad 180 centymetrów wzrostu to polecam zaopatrzyć się w nowy, wygodny materac do spania. Najlepiej długi, standardowo wysokość materacy kończy się na 200 centymetrach. Nie ma natomiast problemu aby zamówić wykonanie niestandardowych rozmiarów materacu. Wtedy możemy mieć materac długi nawet na 230 / 240 cm. Docenią to zwłaszcza wysocy mężczyźni, którym zazwyczaj nogi zwisają z łóżka. Odpowiednia długość materaca to nie tylko komfort ale też zdrowie ponieważ nasze ciało układa się wtedy w prawidłowej formie.

Firmy, które polecam to najpopularniejsi producenci i dystrybutorzy materacy do spania:

  • Art-Medic Viscotherapy
  • Pan Materac
  • Sklep Materac 2×2
  • Materace dla Ciebie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *